کاربرد های آبگرمکن خورشیدی:

۱-آب مصرفی و بهداشتی:

اولین و مهمترین مورد مصرف آبگرم در تـمام منازل، آب مصرفی و بهداشتی به منظور استحمام و شستوشو می باشد که با توجه به تعداد نفرات اعضای خانواده، حجم آبگرمکن مورد نیاز برای خانواده تعیین می شود. راهنمای انتخاب حجم آبگرمکن به ازای تعداد افراد خانواده در جدول صفحه ۱۵ آمده است.

۲-سیستم گرمایش منازل ( سیستم شوفاژ و گرمایش از کف):

از آنـجایی که در زمستان با هـر بار روشن شدن مشعـل رادیاتور بـرای گرم کـردن مـنزل توسط سیستم شوفاژ یا سیستم گرمایش از کف، مقدار زیادی گاز مصرف می شود و هـمچنین در سال های اخــیر به دلیل اجـرای طرح  هـدفـمند کــردن یـارانه ها، هـزینه گاز بسیار زیاد شده است، استفاده از آبگرمکن خورشیدی برای جایگزینی مصرف گاز بسیار معقول و به صرفه است. هـمانطــور که قبلاً بیان شد، با طراحی مناسب بـر اساس مساحت مـنزل و انــتـخاب صـحـیـح و نوع آبـگرمکن می توان انرژی مورد  نیاز برای  گرم کردن خانه را از طـریق خورشید و به طور رایگان تامیـن کرد و یا حداقـل می توان با پـیـش گرمایش آب داخل سیستم، مقدار مصرف گاز را تا مقدار زیادی کاهش داد.

۳-استخر و جکوزی:

یکی دیگر از استفاده های آبگرمکن خورشیدی، تهیه آبگرم مورد نیاز در استخر ها و جکوزی ها است. با توجه به راندمان بالای این سیستم، در زمستان غالباً دمای آب به ۶۰ الی ۷۰ درجه سانتیگراد و در تابستان به دمای جوش می رسد، به هـمین دلیل استفاده از این سیستم برای گرمایش جکوزی واستخر نیز مفید است.

علاوه بر این بسیاری از استخرهای پرورش ماهی، دامـداری ها و هـر نوع مصرف صنعتی که به آبگرم نیاز داشته باشد می تواند از موارد مصرف این آبگرمکن باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *